Restaurant 22

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Pse?
RESTAURANT 22

Restauranti 22 është renovuar dhe është hapur zyrtarisht me rastin e 22 vjetorit të themelimit të korporatës Dukagjini, andaj edhe emri i restaurantit është vendosur “22”.

Restauranti 22 është mjaft ekskluziv me inventar të drurit mahagon dhe me një ngjyrë ku dominon kafeja që e bën një ambient të ngrohtë për qëndrim dhe për drekim. Abazhurët nga gurrët fisnik i japin Restaurantit një ekskluzivitet të pa krahasueshëm me restaurantet në rajon.

Kapaciteti deri në 120 persona e bënë të mundur organizimin e ahengjeve të ndryshme familjare, biznesi dhe shoqërore, poashtu restauranti mund të përdoret edhe për takime të ndryshme në forma të ndryshme të organizimit të salles.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_images_carousel images=”3598,3599,3600,3601″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” parallax=”content-moving” css=”.vc_custom_1478865188260{background: #f2f2f2 url(http://hoteldukagjini.com/wp-content/uploads/2014/09/rest22bg.jpg?id=3606);background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” el_class=”background-none-mobile”][vc_column width=”1/2″][vc_tabs style=”1″ el_class=”text-center”][vc_tab title=”ANTIPASTAT” tab_id=”1410860176-1-36″][vc_column_text el_class=”text-center”]

ANTIPASTAT

Karpaçio viçi
Biftek viçi i pa pjekur,  këpurdha të freskëta, rokula dhe parmezan
Taliatë me rokula dhe parmezan
Mish viçi, rokula, uthull balsamike, domate dhe parmezan
Friturë frutash deti
Përzierje frutash deti dhe salcë mustarde

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”SALLATAT” tab_id=”1410860176-2-89″][vc_column_text el_class=”text-center”]

SALLATAT

Sallatë 22
Rokula, domate, ullinjë, provolone, radikio
specë dhe uthull balsamike
Sallatë Dukagjini
Radikio, rukola, iceberg, portokall, vaj ulliri,
dhe lëng portokalli 
Sallatë mikse
Sallatë e gjelbër, domate, qepë, iceberg, radikio
rukola, parmezan dhe arra të bluara

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”SPECIALITETE” tab_id=”1410860506690-2-2″][vc_column_text]

SPECIALITETE

Fileto viçi Dukagjini
Biftek viçi i mbështjellur me proshutë, patate, spinaq
dhe dy lloje salcash
Wok tai
Fileto viçi, fileto pule, karkaleca, oriz basmati, salcë wochester,
gjengjefill dhe karrota
Fileto pule Dukagjini
Mish pule, salcë birre, perime dhe patate
Fileto Levreku zgare
Peshk levrek, perime të freskëta dhe patate të fërguara

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”DESERTE” tab_id=”1410860582201-4-8″][vc_column_text]

DESERTE

Sufle çokollate
Shoqërurar me akollore me aromë vanille
Sacher torte
Ëmbëlsirë internacionale
Torte nga Djathi
Torte e përgaditur nga krem djathi
Trileqe
Përgaditur me tri lloje qumështi

[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row position=”center center” css=”.vc_custom_1478866833443{background-image: url(http://hoteldukagjini.com/wp-content/uploads/2014/09/chef-1.jpg?id=3614) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: contain !important;}” el_class=”content-padding-xxl background-none-mobile”][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-sm-offset-6″][vc_column_text el_class=”white-box content-padding-xs”]

Shefi i kuzhinës
Në Hotel Dukagjini

Ju sigurojmë se ne përgadisim vetëm ushqim kualitativ të përgaditur me dashuri dhe me mëlmesa speciale që do të ju befasojnë .

Nga menyja jonë ju rekomandojmë disa ushqime më poshtë[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” parallax=”content-moving” position=”center center” css=”.vc_custom_1478865621148{background: #e9e9e9 url(http://hoteldukagjini.com/wp-content/uploads/2014/09/res22bg1-1.jpg?id=3610);background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” el_class=”content-padding-xxl background-none-mobile”][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-sm-offset-6″][vc_column_text]

Vend i bukur, ambient i bukur dhe njerez te shkelqyer. Alessandro Zulian nga Venediku- Itali

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[icon icon=clock-o size=lg display=block]Orari i punes

Në restaurant 22 mund të shërbeheni çdo ditë duke filluar nga:

Hapja: 7am
Mbarimi: 11pm

Get Directions

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[icon icon=book size=lg display=block]Rezervimet

Për rezervimet e juaja në restaurant ju mund të na kontaktoni në telefon, të na shkruani apo të rezervoni online:

+386 49 766 015
events@hoteldukagjini.com

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *