Home

[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1510834203657{padding-top: 2.8rem !important;padding-bottom: 2.8rem !important;background-color: #f0f1f2 !important;}”][vc_column][curly_ninja form=”7″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″ offset=”vc_col-sm-offset-2″][vc_column_text]

Why we call Hotel DukagjininHEART OF THE CITY?

Hotel Dukagjini, situated in the center of Peja on one side and traversed by the flow of the River, Lumi i Bardhë, the total surface of this water catchment till the outfall of the River, Drini i Bardhë is 483m². The Gorge of Rugova is famous for its most beautiful landscapes, there is a Rugova Canyon, or otherwise called “Rugova Gorge” (typical canyon about 6 km) beginning from a distance 3 kilometers from Peja and reaching 9 kilometers, where it gradually begins to open.

Hoteli ka vetëm 70 km nga airoporti i Prishtinës – Adem Jashari dhe 80 km nga kryeqyteti Prishtina.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” parallax=”content-moving” parallax_layers=”yes” style_images=”yes” css=”.vc_custom_1478641253472{background-image: url(http://hoteldukagjini.com/wp-content/uploads/2014/09/1.jpg?id=3464) !important;background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}” parallax_offset=”150″ layer_1=”3468″ layer_2=”3469″ layer_3=”3470″ layer_1_ratio=”1.25123″ layer_2_ratio=”0.94456456″ layer_3_ratio=”1.111111″ layer_1_vertical=”top: 80%” layer_1_horizontal=”left: 17%” layer_2_vertical=”top: 25%” layer_2_horizontal=”left: 24%” layer_3_vertical=”top: -10%” layer_3_horizontal=”left: 12%” layer_1_z=”1″ layer_2_z=”0″ layer_3_z=”1″ el_class=”content-padding-xxl”][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-sm-offset-6″][vc_column_text]

Nje ikonë që në vitin 1956,Hotel Dukagjini është njohur gjithmonë si një nga hotelet elitare në Kosovë.

Hotel i ndërthurë mjaft mirë origjinalen dhe modernen ndërkohe që ambjentet e reja të brendëshme rezatojne plot elegancë dhe hijëshi. Hotel Dukagjini u bë pjesë e Grupit Dukagjini në vitin 2008 dhe ju nënshtrua një renovimi total të të gjitha hapësirave..

Hoteli përfaqëson një artitekturë unike që bie në sy nga të tjerët duke u bërë në të njejtën kohë pikë referuese per banorët e qytetit të Pejës dhe ata që vizitojnë atë. Me nje pozicion për tu patur zili përgjatë Lumit të Bardhë, hoteli ndodhet vetëm disa hapa nga zyrat qëndrore lokale, teatrit, zonës së biznesit dhe vendeve të tjera interesante.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][curly_services_carousel title=”AKTIVITETET” subtitle=”Çka mund të bëni gjatë qëndrimit tuaj?” items=”4″ items_tablet=”2″ items_mobile=”1″ autoplay_speed=”2000″ hover=”yes” loop=”yes”][curly_service title=”Via Ferrata” description=”Për adhuruesit e climbing” link=”https://www.facebook.com/Via-Ferrata-Pej%C3%AB-Kosov%C3%AB-464406967100684/” image=”3752″ new=”true”][curly_service title=”Shpella e Radacit” description=”Për ju që dëshironi të eksploroni Pejën” link=”http://shpellaeradacit-cave.com/” image=”3754″][curly_service title=”Qendra e skijimit BOGË” description=”Për adhuruesit e skijimit gjatë sezonës së dimrit qendra turistike bogë ofron kushte për skijim” image=”3756″ new=”true”][curly_service title=”Vizita të Monumenteve” description=”Në Pejë dhe rajon mund të gjeni monumente të ndryshme historike që paraqesin kultura të ndryshme të qytetit” image=”3758″][curly_service title=”Jeta e natës “Bahce Club“” description=”Për adhuruesit e jetës së natës Hotel Dukagjini ofron clubin gjatë sezonës së verës” link=”https://www.facebook.com/bahceclub” image=”3760″][/curly_services_carousel][/vc_column][/vc_row]